Felhívás elnökségi tag pozíció betöltésére

FELHÍVÁS

Elnökségi tag pozíció betöltésére

A Nemzeti Ifjúsági Tanács Egyesület 2017. decemberi közgyűlésén tisztségviselő választást tart.

A 2018. január 1. - 2019. december 31. (2 év) közötti határozott idejű mandátum betöltésére 2 fő vezető tisztségviselőt (elnökségi tagot) keresünk.

Jelölhető, aki:

  • 18-35 év közötti cselekvőképes természetes személy, aki a Nemzeti Ifjúsági Tanács Egyesület valamely tagszervezetének delegált képviselője;
  • rendelkezik a tag legfőbb döntéshozó szervének azon határozatáról, amelyben az dönt a személy jelöléséről és felhatalmazza a mandátum teljes idejére (két év) az adott pozíció betöltésére;
  • személyével szemben a Polgári Törvénykönyvben, illetve a Civil Törvényben meghatározott összeférhetetlenség nem áll fenn és erről nyilatkozik;
  • közvetlen politikai tevékenységet nem végez, nem tisztségviselője politikai pártnak és/vagy annak ifjúsági tagozatának, társszervezetének és erről nyilatkozik.

Az ideális jelölt rendelkezik:

  • vezetői tapasztalattal ifjúsági szervezetben;
  • az alábbi kompetenciák mindegyikével:
    • szervezői készség
    • kommunikációs készség
    • együttműködési hajlandóság
    • csapatszellem
  • tapasztalattal az alábbiak valamelyikében:
    • pénzügy
    • fundraising
    • kommunikáció
    • PR, marketing
    • ifjúságpolitika
    • nemzetközi kapcsolatok.

A leendő elnökségi tag feladatai:

  • a szervezet részvételének biztosítása a hazai ifjúságot érintő ügyekben;
  • ifjúsági érdekképviselet ellátása;
  • kapcsolattartás az ifjúsági szektor hazai szereplőivel;
  • új szervezetek bevonása;
  • folyamatos külső/belső kommunikáció biztosítása;
  • rendezvények megszervezése, lebonyolítása;
  • nemzetközi kapcsolatok ápolása és NIT képviselete nemzetközi platformokon;
  • részvétel az elnökségi üléseken és a közgyűléseken.

Jelöltet állítani az alábbi dokumentumok beküldésével lehet:

  • Szakmai önéletrajz;
  • tervezett program a pozíció keretében elvégzendő feladatokról 2019. december 31.-ig;
  • Nyilatkozat arról, hogy közvetlen politikai tevékenységet nem végez, nem tisztségviselője politikai pártnak és/vagy annak ifjúsági tagozatának, társszervezetének és más összeférhetetlenség ellene nem áll fenn;
  • Jegyzőkönyvi kivonata tag legfőbb döntéshozó szervének azon határozatáról, melyben a dönt a személy jelöléséről és felhatalmazza a mandátum teljes idejére (2 év) az adott pozíció betöltésére.
  • Nyilatkozat a személyes adatok kezeléséhez történő hozzájárulásról

A jelentkezéseket elektronikus úton 2017. november 17. 23:59-ig várjuk a titkar@ifjusagitanacs.hu e-mail címre. Az e-mailen beküldött dokumentumok eredeti példányát kizárólag postai úton kérjük megküldeni a Nemzeti Ifjúsági Tanács címére (1024 Budapest, Zivatar utca 1-3.) A postára adás legkésőbbi időpontja 2017. november 17. 23:59.

A jelölés postai beérkezését, és a dokumentáció teljességét vagy hiányosságait 2 munkanapon belül jelezzük. Hiánypótlásra egyszeri, 2 munkanapos határidővel van lehetőség. Amennyiben a pályázó a megadott határidőig nem küldi be a hiánypótlást (elektronikus és papír alapon egyaránt), a jelölés érvénytelen.

Amennyiben a pozícióra nem érkezik jelölés, a jelölési időszakot az elnökség meghosszabbítja. A választás szabályait, illetve a vezetőtisztségviselői pozició betöltésre vonatkozó kitételeket a Nemzeti Ifjúsági Tanács Alapszabályának X. fejezet 15. és 16. pontja és a NIT Választási Szabályzatának I. -III. fejezetei tartalmazzák, amelyek a szervezet honlapján elérhetőek.